Bu Göreceğiniz Şeyler Çoğu İnsanın İnsanlığa Olan İnancını Geri Getirecek

0

Bugün sizlere iyiliğin paylaşıldıkça çoğaldığının kanıtı olan fotoğraflardan bahsedeceğiz. Tek bir fotoğrafın insanlarda birden fazla güzel duyguyu uyandırabileceğini size bu videoyla kanıtlamaya çalışacağız. Bu video sayesinde insanlığa olan inancınız daha çok artacak. Geçtiğimiz yıl Arjantin’de yaşanan bir olay dünya genelinde büyük yankı uyandırmış. Yeni doğum yapmış bir polis memurunun açlıktan ağlayan 8 aylık bebeği emzirmesi herkesi duygulandırmış..
Annesinden ayrı kalan ve açlıktan ağlayan 8 aylık bebeği gören yeni doğum yapmış Celeste Ayala adındaki polis memuru, hemşirelerin iş yoğunluğundan onunla ilgilenemediklerini fark etmiş. Daha sonra ise aç olan bebeği emzirmek istediğini söyleyerek, hastane çalışanlarından izin almış. Hemşire ve doktorların izin vermesinin üzerine açlıktan ağlayan bebeği emzirerek karnını doyurmuş.


Bu anları ise başka bir polis memuru telefonuyla çekerek ölümsüzleştirmiş. Sonrasında arkadaşının bebeği emzirirken çekilmiş fotoğrafını kendi sosyal medya hesabından paylaşmış. Kısa süre içinde sosyal medyada paylaşım rekorları kıran fotoğraf dünyanın pek çok farklı yerindeki insanları duygulandırmış.
Fotoğrafı paylaşan memur arkadaş ise ‘Hiç tereddüt etmedin, annesi gibi davrandın, hastane yönetimi gibi kirinden ve kötü kokusundan rahatsız olmadın. Bu her gün karşılaşılan bir davranış değil.’ ifadelerini kullanmış.
Polis memurunun yayınladığı gönderi 95 bin defa paylaşılırken, memurun kurumundan da destek ve tebrik mesajı gelmiş. Öte yandan açıklanmayan bir sebepten dolayı annesinden adli kararla ayrılan söz konusu bebek ve ablasının iyi olduğu ve halalarına teslim edildiği açıklanmış.
Tıpkı bu fotoğraf gibi sosyal medyada paylaşılmış birçok fotoğraf dünya genelinde yankı uyandırmakta ve insanların içini ısıtmaktadır. Gelin bu fotoğrafların bir kısmına daha yakından bakalım.

1.

Bu fotoğraf iyiliğin hayat bulmuş hali. İlk fotoğrafta dışarıdan izlediği spor salonuna ömür boyu üye yapılan ayakkabı boyacısı 12 yaşındaki Suriyeli mülteci yer alıyor. Kış mevsiminde ayağında terliği kolunda boyacı çantasıyla spor salonunu dışarıdan izleyen küçük çocuk, spor salonunun sahipleri tarafından bulunup salona ömür boyu üye yapılmış. Böylesine iyi insanlarla daha sık karşılaşma ümidiyle.

2.

Yurt dışında çekilmiş bu fotoğrafta ise genç, ciddi bir hastalık yaşayan sevgilisinin elini tutuyor. Fotoğrafı paylaşırken ise altına ‘Kız arkadaşımla bir az önce kalp nakli için uygun donorün bulunduğu haberini aldık. ‘ yazmış.

3.

Amerika’da bir ortaokul Babalarla Kahvaltı organizasyonu düzenlemiş. Ancak birçok çocuğun babası bu organizasyona katılamamış. Bu yüzden okul yönetimi Facebook üzerinden bir duyuru yapmaya karar vermiş. 50 babaya ihtiyaç varken organizasyona 600 baba katılmak istemiş. Bu fotoğraf ise o toplantıdan çekilmiş.

4.

Sıradaki fotoğrafta ise Haitili göçmen Alix Idrache, diploma töreni sırasında gözyaşlarına hakim olamıyor. 7 yıl önce Amerika’ya göç ettiğinde doğru düzgün iİngilizce konuşamayan Alix, o gün Amerika’nın en prestijli askeri okulundan mezun oluyor. Büyük gurur!

5.

Fotoğrafta en ortadaki Paola Antonini adındaki kadın, bacağını kaybetmesinin 3. yılını dostlarıyla kutluyor. 3 yıl önce 22 yaşındayken, Yeni Yıl arifesinde sarhoş bir sürücü tarafından çarpılan genç kadının bacağı tam 4 yerinden kırılmış. Bu feci kaza sonucu bir bacağını kaybeden Paola ümitsizliğe kapılmak yerine hayata eskisinden de güçlü bir şekilde sarılmış. Tıpkı resimde yanında bulunan kişiler gibi.

6.

Her gün 50 kişilik yemek yapan Brian. Emekli olduğundan beri her gün evsizler için yemek yapıyor bu şekilde hep ruhunu hem de evsizleri besliyormuş.

7.

Görmeyen ceylana rehberlik yapan çocuk. Amerika’daki bir mahallede görmeyen ceylana 10 yaşındaki çocuk otları bulup yemesine yardım ediyormuş. Neredeyse tüm gün birlikte olan bu ikiliye ait bu fotoğraf sizce de çok samimi değil mi?

8.

Fotoğraftaki bu küçük çocuğa hayallerini gerçekleştirmede bir postacı yardım etmiş. Bir gün ailesinin kitap satın almaya gücü yetmediği için reklam broşürlerini okuyan 12 yaşındaki Matthew’ü gören postacı hemen çocuğa yardım edebilmek için sosyal medya üzerinden çocuğun durumunu paylaşmış. Sonrasında ise dünyanın dört bir yanından; Avustalya, İngiltere ve hatta Hindistan’dan, birçok yardımsever Matthew’a kitap göndermeye başlamış. Şimdi ise halihazırda Matthew’ün 350’den fazla kitabı bulunmakta ve küçük çocuk tüm kitapları okumaya söz vermiş.

9.

Kenyalı sporcu susayan engelli rakibine yarışı kaybetmeyi göze alarak su veriyor ve dünya bir anlığına güzelleşiyor.

10.

Yangın sonucu vücudunun büyük kısmı yanan küçük kız internette Yılbaşı kartı hediyesi almak istediğini yazmış. Sonuç ise bir depo dolusu kart ve hediye.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here